Ve dnech 20.7. - 25.7. čerpáme dovolenou.

Jak pečovat o kudrnaté vlasy

  1. lŠetrně si myjte vlasy - kudrnaté vlasy jsou náchylné k suchosti, proto je důležité používat šetrné šampony a kondicionéry bez sulfátů a parabenů. Doporučuje se mytí vlažnou vodou a jemným masážním pohybem, abyste vlasy nezatěžovali.

  2. Vlasy hydratujte - kudrnaté vlasy potřebují pravidelnou hydrataci, aby zůstaly vláčné a lesklé. Používejte hydratační masky a oleje, které dodají vlasům potřebnou vlhkost a ochranu.

  3. Používejte ochranné produkty - před použitím fénování nebo žehlení vlasů je důležité použít ochranný termální sprej, který chrání vlasy před teplem a minimalizuje jejich poškození.

  4. Vyhněte se častému fénování a žehlení - kudrnaté vlasy jsou náchylné k poškození teplem, proto je ideální nechat je přirozeně schnout a neexponovat je častým fénováním nebo žehlením.

  5. Stříhejte pravidelně konečky - pravidelné stříhání konečků pomáhá udržovat vlasy zdravé a odstraňuje roztřepené konce.

  6. Vybírejte vhodné účesy - pro kudrnaté vlasy jsou vhodné účesy, které podporují přirozený tvar vlasů, jako jsou afro nebo twist out. Vyhněte se účesům, které vlasy poškozují.

  7. Chraňte  vlasy před slunečním zářením - sluneční paprsky mohou také poškodit kudrnaté vlasy, proto je důležité používat ochranné spreje nebo nosit klobouk nebo šátek při pobytu na slunci.

  8. Doporučené přípravky pro kudrnaté a vlnité vlasy : 
 1. https://www.jk-kosmetika.cz/trinity-curl-maska-200m
 2. www.jk-kosmetika.cz/care-essentiales-curl-shampoo-300ml
 3. https://www.jk-kosmetika.cz/global-keratin-krem-na-definovani-vln-curlsdefineher-130-ml